Мијалков излегува од притвор со над 11 милиони евра гаранција

Facebook
Twitter
Email
Print


Апелацискиот суд во Скопје ја прифати гаранцијата вредна 11 106 501 евро (во движен и недвижен имот), па екс директорот на УБК Сашо Мијалов излегува од притвор, потврдија од второстепениот суд за „360 степени“.

Била прифатена жалбата на Мијалков и решението за притвор е преиначено со прифаќање на гаранцијата. Апелациските судии му определиле мерки на претпазливост односно одземање на пасошот и обврска да се јавува во судот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи