Градоначалникот Борче Јовчески продолжи со посета на училиштата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денеска градоначалникот Јовчески во рамките на предновогодишните посети на најмалите основци, со новогодишни пакетчиња ги израдува првачињата од ООУ: „Блаже Конески“, „Климент Охридски“, „Гоце Делчев“ и „Добре Јованоски“, и им ги честиташе новогодишните и божиќни празници на сите останати ученици и вработени во истите училишта.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи