Денеска се избира новото раководство на СДСМ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денеска треба да заседава Централниот одбор (ЦО) на СДСМ, што ќе биде прва седница по изборот на новиот партиски лидер Димитар Ковачевски, а на која се очекува тој да биде потврден и за мандатар за формирање нова влада.

Ковачевски претходно најави дека во актуелниот состав на ЦО ќе добие нови членови.

Очекувањата се и дека ЦО ќе избере и ново партиско раководство, што би значело нов состав на Извршниот одбор, како и нови потпретседатели и секретари на партијата.

Социјалдемократите очекуваат промените во раководство на партијата да донесат нова енергија, свежина, реструктуирање и раздвижување во партијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи