ВИДЕО – Спасовски: Ќе се набавуваат нови возила за полицијата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во моментов има недостиг на возила во полицијата, како што имаше недостиг на многу други работи во изминативе 6 години. Затоа предвидовме средства во буџетот за 2022 година и сега веднаш, после празниците, ќе го донесам планот за јавнии набавки, рече министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

„И на основа на сите законски процедури ќе започнеме постапка за набавка на возила. Набавка на возила кои што треба да бидат насочени кон оперативното работење на полицијата. Значи нема да се набавувата возила за потреби на кабинети, на служби итн.. туку ќе се набавуваат возила исклучиво за потребите на оперативното работење на полицијата“, истакна Спасовски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи