Водата во неколку јавни чешми во реонот на Плетвар е неисправна за пиење

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерно место Плетвар- крајпатна Че,  не е здравствено исправна и не смее да се користи.

Водата од мерно место, локален водовод во с.Ореовец – јавна чешма сред село, има зголемена матнотија и треба да се изврши повторна анализа.

Во мерно место, локален водовод во с. Беловодица – јавна чешма водата  не е здравствено исправна и не смее да се користи за пиење без претходно вриење од 10 минути.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи