Водата во неколку јавни чешми во реонот на Плетвар е неисправна за пиење

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерно место Плетвар- крајпатна Че,  не е здравствено исправна и не смее да се користи.

Водата од мерно место, локален водовод во с.Ореовец – јавна чешма сред село, има зголемена матнотија и треба да се изврши повторна анализа.

Во мерно место, локален водовод во с. Беловодица – јавна чешма водата  не е здравствено исправна и не смее да се користи за пиење без претходно вриење од 10 минути.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи