Жител на Црнилиште се повредил сечејќи дрво

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
На 02.01.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека во Итна медицинска помош бил донесен повреден В.Д.(47) од с.Црничиште, прилепско. Според пријавеното, тој се повредил додека сечел дрво во бавчата. Се работи на расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи