Силен земјотрес ја стресе Македонија пред неколку минути

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Силен земјотрес вечерва почувствуван во Македонија во југозападниот дел кој траеше долго, околу 6-7 секунди.

Според првичните информации потресот е со јачина од 5.8 степени според Рихтер, а епицентарот е на 130 километри јужно од Скопје, во Грција, Лерин.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи