Втората половина на 2021 низ окото на Пејо и Инфо Компас


Во оваа емисија, како и во претходната правиме ретроспектива за 2021 година, но сега за втората половина на годината, од јули до декември. Што ја одбележа годината, што се направи, како се направи, но и што не се направи во Прилеп, а беше ветено. Со кои проблеми се соочуваа граѓаните, но и кои успеси ги постигнаа дел од прилепчани.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи