Уапсен 48 годишен прилепчанец кај кого била пронајдена дрога

На 26.01.2022 од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп од ул.„Прилепски бранители“ во Прилеп лишен е од слобода С.Д.(48) од Прилеп, бидејќи кај него била пронајдена бела прашкаста материја.

Против него ќе биде поднесен поднесок по чл.215 од Кривичниот законик.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи