Нов напад на куче скитник во Прилеп, овој пат кај Градскиот Саат


Зачестуваат нападите од кучиња скитници во Прилеп. Вчера на 27.01.2022 во ОВР Прилеп, С.З. (55) од Прилеп пријавил дека во близина на градскиот часовник во Прилеп  бил каснат од куче скитник. Пред само неколку дена на 23.01 во ОВР Прилеп, Д.П.(19) од Прилеп пријави дека бил нападнат од куче скитник кај летниковецот во кругот од ОУ„Гоце Делчев“ во Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи