Пожар на куќа во село Лажани


На 27.01.2022 во 09.24 часот во Полициското одделение Ропотово било пријавено дека настанал  пожар во оџак во куќа во с. Лажани, сопственост на  Џ.П. Пожарот бил локализиран од екипа на Територијалната противпожарна единциа Прилеп, а повредени лица нема.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи