Се посолуваат прилепските улици поради утринските врнежи од снег

Снежните врнежи продолжија и на почетокот на месец март.
Службите од утрово се на терен при што на улиците низ градот е посипана сол, со цел поголема безбедност на сообраќајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи