ВИДЕО – „Индијанско село“ прво место на годинешниот карневал „Прочка“ 2022

Маската „Индијанско село“ составена од 52 ученици од ООУ „Кочо Рацин“ од паралекиите 5 А, Б и В, под менторство на наставничката Пеша Крстеска, го освои првото место на годинешниот карневал „Прочка“ 2022. Погледнете као изгледаше нивниот настап, како и дел од поготовките.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи