Не е за употреба дел од водата во селата Лениште, Чепигово и Тројкрсти


Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место с. Лениште – крајпатна чешма – извор, р.в.с Чепигово (Петре Дебрешлиоски) – водоводна мрежа, р.в.с. Тројкрсти (Стојаноски Бале) – водоводна мрежа не одговараат за употреба.

Исто така водата од р.в.с. Канатларци – бензинска –водоводна мрежа одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи