Саниран дефектот на главниот довод од резервоарот Топташ

Екипите на ЈКП”Водовод и канализација” – Прилеп успешно го санираа дефектот на главниот довод од резервоар Топташ DN 600 ACC.

Дефектот беше на АСС цевка со DN 600. Истата беше замената со нова цевка со истиот дијаметар и материјал со должина од 5 метри. Санацијата се изврши без никакво нарушување на водоснабдувањето и покрај комплексноста и големината на дефектот.

Во текот на утрешниот ден главниот довод ќе биде ставен во функција .

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи