18 годишник излетал со автомобилот од патот Ропотово-Лажани


На 19.03.2022 во 14.45 часот на локален пат Ропотово-Лажани, прилепско, се случила сообраќајна несреќа во која Б.П. (18) од село Лажани, управувајќи патничко моторно возило „форд галакси“ со прилепски регистарски ознаки, излетал од патот. Б.П. се здобил со тешки телесни повреди констатирани од доктор во Градска болница-Прилеп. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР-Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи