Ѓаконот Емилијан Зелнички ракоположен во свештенички чин


Денес, од страна на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Г. Петар, беше ракоположен во свештенички чин парохискиот ѓакон од црквата Свето Благовештение, Емилијан Зелнички. На многаја лета.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи