ВИДЕО – Водата од Дабнички канал со чудна темно плава боја


Наши читатели ни испратија видео на кое се гледа дека водата од Дабнички канал во моментов тече со невообичаена темно плава боја. Загрижени за тоа што се случува граѓаните бараат одговор од Општина Прилеп и надлежните органи, дали станува збор за природна појава или некое поголемо загадување на Дабнички канал кој пак се влива во Градската река.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи