Голема полициска акција во Арачиново, Нерези и Радуша – запленета дрога и уапсени дилери

Facebook
Twitter
Email
Print

Голема полициска акција се одвива денес на три локации во скопско, Арачиново, Радуша и Нерези. Полицијата апси криминални групи кои тргувале со дрога.

Акцијата почнала рано утрово, а трае и во моментов. Досега се запленети кокаин и марихуана, а се апсат и наркодилери, наведуваат неофицијални информации.

Од МВР потврдија дека акцијата е во тек, а детали ќе објават по нејзиното завршување.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи