ЏК Сеишин од Прилеп со 17 медали на државното првенство за пионери и сениори


Вчера на 03.04.2022 во Струга се одржаа државни првенства во џудо за помлади Пионери-ки и Сениори-ки. На овие натпреварувања настапија околу 200 натпреварувачи од клубовите од Македонија. Џудо клубот Сеишин – Прилеп зеде учество со вкупно 27 натпреварувачи во машка и женска конкуренција во двете старосни категории. Освоени се вкупно 17 медали од кои 5 златни, 3 сребрени и 9 бронзени.

Резултати поединечно:

Помлади пионери:

1.Дарио Нанески – 1 во место
2.Немања Џагадуроски – 1 во место
3.Благојче Мантароски – 2 ро место
4.Теодор Ачкоски – 3 то место

Помлади пионерки:

1.Тамара Илиоска – 1 во место
2.Теодора Илиоска – 1 во место
3.Тамара Стојковска – 2 ро место

Сениори:

1.Јован Најдоски – 3 то место
2.Никола Магдески – 3 то место
3.Валентин Димитриоски – 3то место

Сениорки:

1.Теодора Димеска – 1 во место
2.Магдалена Најдоска – 3 то место
3.Мартина Јанкоска – 2 ро место
4.Теона Настоска – 3 то место
5.Александра Најдоска – 3 то место
6.Елеонора Илиоска – 3 то место
7.Изабела Кузева – 3 то место


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи