„БМВ” излетало од патот на крстосница „Кеј 19-ти Септември“ и „Борис Кидрич“ во Прилеп


На 27.04.2022 во 03.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на крстосница од улиците „Кеј 19-ти Септември“ и ул.„Борис Кидрич“ во Прилеп, патничко моторно возило марка „БМВ” со прилепски регистарски ознаки, управувано од Џ.И.(24) од Прилеп, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Градска болница Прилеп. Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи