Еве во кои населени места водата не е за пиење


Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место локален водоснабдителен систем Алинци – Петрески Киро – водоводна мрежа (не одговара за употреба додека водата од л.в.с. Лагово – Петрески Тоде – водоводна мрежа  одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи