Од 24 до 27 јуни бидете дел од најдобриот аутдор фестивал во Македонија – „When in Krusevo“


Минатата година аутдор фестивалот „When in Krusevo“ одбележа мал јубилеј 5 години постоење. А оваа 6-та година година по ред дечките и девојките кои се организатори на овој фестивал продолжуваат со уште поголем ентузијазам, многу повеќе позитивна енергија, со засилен темпо , со уште повеќе нови содржини, многу повеќе адреналин и атракции и секако неизбежните и незаборавни концерти и забави до раните утрински часови.

За тоа што ќе се случува на овој аутдор фестивал или фестивал на отворено, кој внесе навистина една огромна свежина во ваквите манифестации, кои се одржуваа во Македонија, ќе поразговараме со еден од неговите организатори Димитар Ангелкоски.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи