ВИДЕО – Прилеп против францускиот предлог со повик за масовност – нема да има други денови за спас на Македонија


Прилепчани вечерва во мал број се собраа пред камената бина, во центарот на Прилеп, од каде повикаа НЕ за францускиот предлог. Упатија апел до Владата да не го прифаќа предлогот по никоја цена, затоа што тоа значело бугаризација на Македонија. Исто така беше упатен апел до граѓаните за помасовна излезеност затоа што немало да има други денови за спас на Македонија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи