New Generation издоминира на интернационалниот натпревар во модерен танц Summer Dance OFF!

Викендов се одржа традиционалниот интернационален натпревар во модерен танц во скопје DANCE OFF или овогодишен Summer Dance OFF каде New Generation од Прилеп зеде учество.

„Преубав помин и со најдобри резултати од три настапи. Ги освоивме сите први места и тоа Георгина Маркоска во стрит денс соло, Деана во Техно денс соло и прво место како група во формација и тоа Ивана Богојевска, Ева Стеваноска, Андреа Мицеска, Калина Димитриеска, Марија Цветкоска, Исидора Петреска, Дора Алексоска“, велат од New Generation.

Прилеп треба да се гордее.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи