ВИДЕО – Се запали возилото на прилепскиот пратеник Петар Ристески, од ВМРО-ДПМНЕ


Утринава околу 1.30 часот се запали автомобилот на прилепскиот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески. Итно реагирала ТППЕ Прилеп со тројца пожарникари и едно возило.

Автмобилот бил веднаш изгаснат и спречена е трагедија огнот да се прошири и на куќата поради, големите пламени јазиици, а зафатена била и хаубата од другиот автомобил паркиран веднаш до запалениот.

Засега не се знаат причините за пожарот, ниту дали постои сомневање дека истиот е подметнат и ако е од која причина истото е направено. Се очекуваат детали и изјави подоцна во текот на денот.

ИЗВОР НА ВИДЕОТО ИНФОМАКС.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи