Уапсени тројца прилепчани кај кои била пронајдена марихуана

На 18.07.2022 на паркинг просторот од сала „Македонија“ во Прилеп, полициски службеници од  СВР Битола – ОВР Прилеп ги лишиле од слобода П.А(30), А.М.(26) и С.Л.(24), сите од Прилеп, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со марихуана.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи