Уапсен скопјанец во Прилеп кој се однесувал агресивно кон полицијата

На 04.08.2022 на ул„Александар Македонски” во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода Ј.Н.(40) од Скопје затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи