Уапсен прилепчанец – бил затекнат при кражба во Битола

На 05.08.2022 година во 22.05 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Битола на ул.„Македонски Гемиџии“ лишен е од слобода Е.Б. (32) од Прилеп. Тој бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од објект на правно лице.

Е.Б. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него  ќе следува кривична пријава по член 236 од Кривичниот законик.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи