Превентивна акција на МВР за безбедност на сообраќајот во Прилеп

Денеска (10.08.2022) полициски службеници од СВР Битола-Полициска станица за безбедност во сообраќајот во Прилеп спроведоа превентивна акција со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот.

На граѓаните, меѓу другото, им беа поделени и летоци со едукативна содржина за тоа како треба да се однесуваме во сообраќајот и со почитувањето на правилата и прописите сите да придонесеме за побезбеден сообраќај.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи