Уапсени прилепчани кај кои била пронајдена марихуана

Ноќеска во Прилеп во два одвоени случаи се лишени од слобода неколку лица кај кои што била пронајдена марихуана.

Имено, во 00.30 часот во Прилеп на спортски терен на ул.„Димитар Влахов“ од полициски службеници од ОВР Прилеп, Одделение за недозволена трговија трговија лишени се од слобода А.М.(22) и А.С.(22), двајцата од Прилеп, бидејќи кај А.М. е пронајдена и одземена марихуана.  По документирање на случајот против нив ќе биде изготвена пријава, поради сомнение за сторено кривично дело по чл.215 од Кривичниот законик.

Во 01.05 часот пак, во угостителски објект на ул.„Февруарски поход“ полициски службеници од ОВР Прилеп, Одделение за недозволена трговија го лишија од слобода Б.С.(33) од Прилеп, бидејќи кај него била пронајдена марихуана. Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи