ВИДЕО – Рафтинг под Марковите Кули


Краткотрајниот дожд кој врнеше во Прилеп предизвика вистински хаос по дел од сообраќајниците во градот. Улиците наликуваа како кањони за рафтинг. Ова е проблем кој со години се провлекува кога има големи количини на дожд, а оправдувањето сите надлежни досега е дека ниту еден канализиационен систем не бил во можност наеднаш да прими толкави количини на вода.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи