ВИДЕО – Рафтинг под Марковите Кули

Play Video

Краткотрајниот дожд кој врнеше во Прилеп предизвика вистински хаос по дел од сообраќајниците во градот. Улиците наликуваа како кањони за рафтинг. Ова е проблем кој со години се провлекува кога има големи количини на дожд, а оправдувањето сите надлежни досега е дека ниту еден канализиационен систем не бил во можност наеднаш да прими толкави количини на вода.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи