Тешко повреден мотоциклист во сообраќајна несреќа во Прилеп

На 24.08.2022 во 15.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „томос” без регистарски ознаки, управуван од  И.А.(67) од Прилеп и патничко моторно возило „даеву“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.Ќ.(66) од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Прилеп, се здобил мотоциклистот И.А.. Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи