ВИДЕО – Перформанс „Гулаб“ за Светскиот ден на мирот во ООУ „Климент Охридски“

Учениците од ООУ „Климент Охридски“ во Прилеп изведоа уникатен перформанс „Гулаб“ по повод 21 септември Светскиот ден на мирот.

„За да го подигнеш стандардот на едно училиште потребна ти е екипа (наставници, родители  ученици…) што ќе бидат тука секогаш за спроведување на максимална реализација на идеите. Со таа цел учениците од нашето училиште испратија силна порака по повод 21 септември Светскиот ден на мирот“, вели Ахил Јаков, директор на ООУ „Климент Охридски“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи