Еве кои настани ќе се случуваат во Прилеп на 9,10 и 11 Октомври


Меѓународен турнир во џудо, Интернационалниот фестивал Ѕвездички, Фестивал на медот, традиционалниот импровизиран напад на градот и огномет, положување на свежо цвеќе на споменициите од НОВ, крводаротеска акција, изложба на олдтајмери, „Tunning car show“ се само дел од настаните кои ќе се случат во Прилеп за празникот 11 Октовмри. Еве ја целата програма.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи