Спектакл во Прилеп – „Tuning Car Show“ за 11 Октомври, се очекуваат над 200 возила од цела Македонија


За големиот државен празник 11-ти Октомври, по пауза од неколку години, повторно во Прилеп ќе се организира „Tuning Car Show“. Настанот ќе започне во 10 часот на булевар „Гоце Делчев“ (Стара локација), а истиот ќе трае до 15 часот. Организаторите ветуваат одлична забавам а за најдобрите ќе има и многу награди!


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи