ВИДЕО – Филип Николоски на публиката и ја претстави својата најнова песна – „Само на добро нека е“


На својот 23 роденден и за големиот национален празник 11 Октомври прилепскиот музичар Филип Николоски на публиката и ја претстави својата најнова песна „Само на добро нека е“.

Музиката и аранжманот се на Рубин Димкоски. Back vocals – Теди & Рубин Димкоски, Даниел Павлоски, Дуле Темелкоски, Јане Николоски. Текстот е на Дуле Темелкоски. Гитара – Рубин Димкоски, хармоника – Богески Владимир, Recorded Mix i Master R Music Studio Рубин Димкоски.

Видеото како и на претходните песни на Николоски го изработи Фан Продукција-Зоран Пилата. Николоски искажува голема благодарност и на неговите другари Теди & Рубин, Тајфата, The Four & Теа.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи