Саем на земјоделски производи оваа сабота во центарот на Прилеп

Локална Акциона Група АГРО ЛИДЕР Кривогаштани Ве поканува на Саем на земјоделски производи и Домашно.мк кој ќе се одржи на 15ти Октомври (сабота) со почеток во 10 и 30 часот во Старата чаршија во Прилеп, односно околу градскиот саат.

На саемот ќе бидат промовирани органски производи, крушевски слатка и џемови, мед и медни производи, ајвари и макала, сирење, домашно произведени масла, производи од лаванда, производи под сач и многу други традиционални производи, а во рамките на саемот ќе има културно-уметничка програма на Културно уметничкото друштво Мирче Ацев од Прилеп.

„За децата подготвивме забавно катче, и точно од пладне низ игра, песна и смеа ќе се запознаваат со земјоделските производи и здравата исхрана“, велат од ЛАГ АГРО ЛИДЕР.

Со свои дела ќе се претстави Клубот на литературни творци Прилеп, а секој љубител на пишаниот збор може со купувањето на нига од нашите автори да даде придонес во хуманитарни цели.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи