Известување за исправноста на водата од неколку јавни чешми во прилепско

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од водоводните мрежи: л.в.с Алинци, л.в.с Ерековци (двор – водоводна мрежа), л.в.с Канатларци – бензинска- водоводна мрежа, Ореовец – јавна чешма сред село, Беловодица(двор – водоводна мрежа), Плетвар – јавна чешма, Плетвар – крајпатна чешма Че, л.в.с Загорани и л.в.с и Веселчани (двор – водоводна мрежа), не одговараат за употреба.

Во л.в.с Лагово – Петрески Тоде (водоводна мрежа) одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи