Поскапува бензинот БС-95

Facebook
Twitter
Email
Print

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за два денари по литар, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).

Новата малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 90 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98  и понатаму ќе се продава за 90,5, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) за 100,5, а Екстра лесното масло за горење (ЕЛ-1) за 97 денари за литар. Иста останува и цената на Мазут М-1 НС кој и понатаму ќе чини 49,483 денари за килограм.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи