Еве на кои улици ќе нема вода до 14 часот поради санација на дефекти


Водоснабдувањето на ден 15.11.2022 (вторник) ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење. Вкупната произведена количина на вода е 270л/с, од кои 230/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с од сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти и приклучоци во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп:

– ул. Карпош

– ул. Димче Антулески

– ул. Борка Спиркоски

– Реон Точила Ц3

– Реон Цигарна фабрика

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи