Поевтинуваат горивата

Facebook
Twitter
Email
Print

Цените на горивата се намалуваат вечерва од полноќ, соопшти Регулаторна комисија за енергетика.

Цената на ЕУРОСУПЕР 95 се намалува за два денари и ќе изнесува 91,5 денари по литар, Цената на ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава поевтино за два денари, и според новата цена ќе изнесува 94 денари.

Дизел горивото се намалува за три денари, и според новата цена ќе се продава по 93 денари по литар.

Се намалува и цената на екстра лесното масло за домаќинство за три денари, и ќе изнесува 88 денари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи