Проекција на „БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД“ на 20-ти и 21-ви во кино Мис Стон


На 20 и 21 декември 2022г. во киното Мис Стон ќе се прикажува анимираниот филм „БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД“. Има две проекции од 17.00 и 18.30 часот. Влезниците се по цена од 150 денари, а може да се купат на билетарницата од киното во понеделник од 10 до 14 часот и вторник од 10 до 12 часот, како и  два часа пред проекцијата на филмот.

Кратка содржина:

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш – непредвидлива! Биби Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешков град за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешков град е пуст и тивок. Каде се сите снешковци?Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа возбудлива новогодишна сказна за да дознаете.

Повеќе информации за филмот:

  1. Анимиран/цртан, авантура, семеен филм
  2. Актери: Слаѓана Вујошевиќ, Сашко Коцев, Сашка Димитровска и Никола Ристановски.
  1. Режија: Никола Чикос, Димитар Аризанов, Јосип Здравковски,
  2. Сценарио: Билјана С. Црвенковска
  3. Времетраење 32 мин.
  4. Македонска продукцијана СВЕТОТ НА БИБИ ДОО Скопје
  5. Година на продукција 2022

Новогодишна детска авантура „Биби и Боби во Снешковград“

Магичен новогодишен филм за којшто ќе се зборува за време на новогодишните празници. Филмот е наменет за целата публика, односно за деца од предучилишна и училишна возраст. Филмот е вопродукцијана СВЕТОТ НА БИБИ ДОО.

Скопје познати на сите од анимираниот серијал „Светот на Биби“  чиј долгометражен анимиран игран филм „Биби, Боби и една снешкастична Нова година“ рушеше рекорди на гледаност и беше најгледана македонска премиера.

Линк до трејлер за филмот: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=hsLT1tQwCf0&fbclid=IwAR1MaapoS3MQVQfiNiXNtlpZF2Soza2hYyvTQIXRta9NN7ZIZCQPOrRPQ2Q

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи