Исчезна 64-годишен крушевчанец – семејството бара помош во негово пронаоѓање!

Вчера,  22 декември,  околу 11.оо часот , исчезна 64 -годишниот Киро Пупуноски од Крушево. Пупуноски последно е виден на безбедносните видео камери како го напушта својот дом. Облечен е во црна блуза,  јакна и црни тренерки со бели траки.

Лицето е со деменција и напуштајќи го својот дом се упатило во непознат правец.

Полицијата трага по исчезнатото лице. Семејството бара помош и апелира секој еден кој го има забележано ова лице да  ги контактира на тел: 078 466 516.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи