Потрагата по исчезнатото лице во крушевско продолжува и денеска, вклучени околу 70 луѓе

Потрагата по исчезнатото лице во Крушевско продолжи и денеска.

„Во текот на денешниот ден во потрагата учествуваат 15 полициски службеници од ОВР Крушево, 14 војници од АРМ со 1 куче трагач, 7 вработените од ТППЕ Крушево, ПО РЦУК Крушево со 4 лица вработени, ПО ДЗС со 3 вработени, екипа од Шумска полиција 2 со 1 возило и околу 20-тина граѓани доброволци“, информираат од ЦУК.

Повторно ќе се пребаруваат сите околни места, шумските појаси, низинските места и селските населени места.

Регионалниот ЦУК Крушево е во координација со сите екипи од институциите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи