Да ја започнеме годината хумано – да му помогнеме на 42 годишниот Димче Смилевски

Facebook
Twitter
Email
Print


На 42 годишниот Димче Смилевски му е потребна финансиска помош. Веќе една година храбро се бори со ретка болест Multiple myeloma која финасиски го истошти семејството. За да продолжи со роботска рехабилитација во странство која до сега даде почетни резултати потребна му е наша финансиска помош.

Се молат сите хумани луѓе кои сакаат да помогнат тоа може да го направат со вртење на следниот тел. број ( повик 100 денари)  отворен за оваа донација:

Т-моб 143 116

Или на следните сметки:

IBAN Code

MK07250701179102879

SWIFT INSBMK22

Sparkasse banka

 

DIMCE SMILEVSKI

210500001548557

NLB Banka


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи