И годинава Водици ќе се одбележи со капење во Плетварското езеро


И оваа година, по трет пат традиционално, во чест на големиот православен празник Богојавление Христово – Водици ќе се одржи традиционалното капење во Плетварско езеро на на 19 јануари со почеток во 10 часот.

„Сите верници и посетители кои сакаат да бидат дел од овој настан да не известат на следниот телефонски број 078 520 792 или во порака најдоцна до 17-ти јануари. Домаќин и кум оваа година е г-дин Робе Селото Митрески. Ве очекуваме заедно да го дочекаме и одбележиме големиот празник“, велат организаторите на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи