ВИДЕО – Конечно асфалтиран најкритичниот пат во с. Дреновци


Општина Долнени конечно го асфалтираше најкритичниот дел од патот с.Дупјачани – с.Дреновци во должина од 500 кој беше со години комплетно уништен и по него можеа да поминат само теренски возила или трактори. Од Општината велат дека освен патот биле исчистени и одвоните канали покрај самиот коловоз за да водата не прелева преку истиот и не го уништи.

Градоначалникот Урим Ибески вели дека ќе направат напори патот да се рехабилитира и до с. Дупјачани, а потоа да се асфалтира и од с. Дупјачани до с. Десово, за што веќе имало обезбедено средства.

 

Posted by Selo Drenovci on Недела, 15 јануари 2023

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи