Прилепчанец тешко повреден во сообраќајка – со своето возило удрил во столб

Play Video

На 17.01.2023 во 12.30 часот на ул.„Св.Наум Охридски“ во Прилеп патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(19) од Прилеп, излегло од коловозот и удрило во порта и во столб.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во прилепската болница.

Увидот го извршила увидната екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи