Се степале прилепчани и скопјани – интервенирала и полицијата

На 12.02.2023 во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на подрачјето на Карпош, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.С.(21) и М.С.(50), двајцата од Прилеп, од една страна и А.О.(33) од Скопје и уште две лица, од друга страна.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи